Matcher idag - Västmanlands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2021-06-20
Tid Match Resultat Anläggning
P19 Div.1 2021 - Region 4 (Grupp 2)
14:00 Arboga Södra IF - BK Sport 2 - 1 Ekbacken A (konstgräs)
P19 Div.1 2021 - Region 4 (Grupp 1)
13:00 IK Franke - Nyköpings BIS 2 - 5 Råby IP 3 (konstgräs)
P17 Allsvenskan Norra 2021
15:00 Västerås SK FK - IK Frej Täby FF 4 - 3 Iver Arena
F17 SM 2021 - Södra Svealand
14:00 Västerås BK 30 - Ingarö IF 2 - 1 Ringvallen 2 (konstgräs)
P15 Regional Norra
16:00 IK Franke - Upsala IF Fotboll 1 - 2 Råby IP 3 (konstgräs)
16:00 Västerås IK - Högbo/Sandvikens AIK 2 - 2 Apalby 2
P15 Regional Södra
12:00 Hallstahammars SK FK - BK Forward 2 - 5 Hallstahem Arena
P15 Regional Östra
11:30 Västerås SK FK - Syrianska IF Kerburan 3 - 1 Ringvallen 2 (konstgräs)
F15-18 (11mot11) 1-2 röd-blå vår Örebro-Västmanland
17:00 Ekeby BK/Surahammar - Karlslunds IF FK 3 - 3 Ekliden
F15-16 (11mot11) 3-4 grön vår Örebro-Västmanland
14:00 Kungsör BK - Garphyttans IF 3 - 4 Runevallen
Träningsmatcher 1 domare
13:00 Gäddeholms FF - FK Sala 4 - 4 Brandthovda A
15:00 Romfartuna GIF Västerås Herr - Rytterne IS 6 - 2 Hökåsen IP
Träningsmatcher 3 domare
11:00 Hökåsen BK - Skogsbo-Avesta IF 0 - 4 Hökåsen IP
13:00 Sala FF Dam - Norrby SK Damer 1 - 8 Lärkan
14:00 Syrianska IF Kerburan - Bosnisk SK 4 - 4 Wenströmska IP
15:00 Tillberga IK Fotboll - Irsta IF Hubbovallen
15:00 Wahlsta SK - Forsby FF 4 - 4 Odenvalla IP
15:30 Köping FF - FK Bosna 92 2 - 1 Köpings IP
16:00 Virsbo IF - Orresta IF 2 - 4 Virsbo IP
17:00 Västerås BK 30 - IK Oden 2 - 2 Ringvallen 2 (konstgräs)
18:00 Barkarö SK Dam - Gideonsbergs IF Dam U 4 - 3 Barkarö IP
F15 DM 2021
16:00 Gideonsbergs IF F06 - Irsta IF F15U 3 - 1 Önsta IP A
Flick 9m9 Blå vår Västmanland
10:30 IFK Västerås FK F07/08 Blå - Gideonsbergs IF F08 5 - 2 Rocklunda 10
11:00 IK Oden F07 - Skiljebo SK F07 Gul Brandthovda B
15:00 Sala FF F06-08 - Västanfors IF FK F07 Lärkans Sportfält
16:00 Västerås BK 30 F07/Barkarö SK 08 - Gideonsbergs IF F07 Blå 3 - 1 Ringvallen 1
Flick 9m9 Grön vår Västmanland
13:00 Romfartuna GIF F07/08 - Skultuna IS/Västerfärnebo AIK 12 - 0 Ängen Hökåsen
17:00 Tortuna SK/Tillberga IK - Gideonsbergs IF F08 Tortuna IP
Flick 7m7 Svart Vår Västmanland
Sörstafors-Kolbäck FK F09/10 - Arboga Södra IF F08-09 Gul Kolbäcks IP
10:00 Skiljebo SK F09 Svart - Arboga Södra IF F08-09 Svart Hamre 6 (7-manna)
14:00 Barkarö SK F09 - IFK Västerås FK F09/10 Barkarö IP
Flick 7m7 Röd Vår Västmanland
14:00 Götlunda IF F0811 - Forsby FF 1 Götvallen B (7 mot 7)
16:00 IFK Västerås FK F09/10 - Gideonsbergs IF F10 Rocklunda 9A
16:00 Romfartuna GIF Västerås F09 - Gideonsbergs IF F09 Ängen Hökåsen
16:00 Västerås BK 30 F09 - Irsta IF F12U Ringvallen 3 (konstgräs)
Flick 7m7 Blå Vår Västmanland
10:00 Sala FF F10/11 Röd - Skiljebo SK F 10 Lärkans Sportfält
10:00 Västerås IK F10 Svart - Surahammars FK F10 Rocklunda 27
10:30 Norbergs AIF F 11-12 - Västerås SK FK F10 Malmheden
15:00 Barkarö SK F10 Svart - Sala FF F10/11 Vit Barkarö IP
Flick 7m7 Grön Vår Västmanland
10:00 Västanfors IF FK F10 - Syrianska IF Kerburan F 10-12 Fagerliden
13:00 Västanfors IF FK F11 - Romfartuna GIF Västerås F10 Fagerliden
Flick 9 år 5m5 gr1 vår Västamanland
Arboga Södra IF F12-13 Svart - Skiljebo SK F 12 Gul Mekens IP 5 mot 5
10:00 Barkarö SK F-12 Svart - Irsta IF Grön Barkarö IP
11:00 Kungsör BK f-11/12 - Surahammars FK F12/13 Centralvallen
13:00 Forsby FF F12/13 - Gideonsbergs IF F12 Vit
Flick 9 år 5m5 gr2 vår Västamanland
10:00 Barkarö SK F-12 Röd - Romfartuna GIF Västerås F12 Barkarö IP
15:00 Västerås IK F12 - Skiljebo SK F 12 Vit Rocklunda 19B
Flick 8 år 5m5 vår Västmanland
Gideonsbergs IF F13 Blå - Arboga Södra IF F12-13 Gul Önsta IP
Gideonsbergs IF F13 Vit - Romfartuna GIF Västerås F13 Önsta IP
10:00 Irsta IF F13 Vit - Skiljebo SK F 13 Gul Ullviliden 3
10:00 Skultuna IS F12/13 Svart - Barkarö SK Röd Kvarnbackavallen
13:00 Barkarö SK Blå - Sörstafors-Kolbäck FK F12-14 Barkarö IP
P17-19 (11m11) 1 Svart Vår VästmanlandÖrebro
12:00 Köping FF Junior - Lekebergs IF/Fjugesta IF 7 - 5 Kristinelunds SF (konstgräs)
13:00 Sala FF Herrjunior - IFK Lindesberg/Nora/Järnboås Uppskj. Lärkan (konstgräs)
16:30 Karlslunds IF FK 1 - Adolfsbergs IK 1 Inst. Karlslund Arena
19:00 Hovsta IF 1/Axbergs IF - BK Ett Fyra 1 Hovsta IP
P16-18 (11m11) 2 Röd Vår VästmanlandÖrebro
17:00 Irsta IF U16/17 - Frövi IK 1 2 - 0 Klinta IP 1
P15-17 (11m11) 3 Blå Vår VästmanlandÖrebro
12:00 Örebro SK FK 1 - Fjugesta IF/Lekebergs IF Ekängs IP, Konstgräs
P15-16 (11m11) 4 Grön Vår VästmanlandÖrebro
12:00 BK Forward 2 - IFK Västerås FK P05 3 - 5 Trängens IP Konstgräs
13:30 IK Sturehov 2 Röd - Örebro SK FK 2 9 - 0 Sörbyvallen Örebro Konstgräs
15:00 Fagersta Södra IK U-15 - Gideonsbergs IF P05 Onsjövallen
15:00 Köping FF P06 - Lillån FK Grön Kristinelunds SF 1
16:00 Skiljebo SK P06 - Nora BK Hamre 2
P15-16 (11m11) 5 Grön Vår VästmanlandÖrebro
14:00 Norbergs AIF p05/06 - Mariebergs IK Malmheden
16:00 Kungsör BK P05/06 - Munktorps BK 06 9 - 0 Centralvallen
Pojk 9m9 Röd vår Västmanland
16:00 Grällsta IF P07 - Västerås IK P07 Vit 1 - 6 Lindvallen
Pojk 9m9 Blå vår Västmanland
Hallstahammars SK FK P-08 1 - Irsta IF P08 Valstalunds IP
10:00 Västerås IK P08:2 Svart - IK Oden P08 Apalby 3
14:00 Gideonsbergs IF P08 - IFK Västerås FK P07 Önsta IP C
16:00 Skiljebo SK P 08 Blå - Västerås IK P08:4 Svart Hamre 11
17:00 Kolsva IF P07-08 - Sala FF P07 Vit Hästhagens IP
Pojk 9m9 Grön vår Västmanland
Hallstahammars SK FK P-08 2 - Ransta IK P06/09 Valstalunds IP
10:00 Barkarö SK P08 Grön - Kungsör BK P07 p-07/08 1 - 7 Barkarö IP
10:00 Fagersta Södra IK P08 Grön - Norrby SK u14
11:00 Åkra FC P08 - IK Franke P08 3 - 0 Lärkan (konstgräs)
14:00 Skiljebo SK P 08 Grön - Arboga Södra IF P08 Gul Hamre 11
14:00 Surahammars FK P08 - Västerås BK 30 P08 VIT 7 - 3 Ekängens IP
15:00 Köping FF P-08 - Tillberga IK Fotboll P 08/09 Kristinelunds SF 5
16:00 Gideonsbergs IF P08 - Barkarö SK P08 Grön Önsta IP C
Pojk 9m9 Svart gr2 vår Västmanland
10:00 IK Franke P07 - Arboga Södra IF P07 Råby IP 1
12:30 Skiljebo SK P 07 Gul - Romfartuna GIF Västerås P06/07 Hamre 10
Pojk 7m7 Svart Vår Västmanland
10:00 Köping FF P09 Svart - Skiljebo SK P 09 Vit Kristinelunds SF (konstgräs)
11:00 Kungsör BK p-09 - Västerås IK P09:1 Svart Centralvallen (konstgräs)
Pojk 7m7 Röd gr1 Vår Västmanland
10:30 Västerås SK FK P09 GRÖN - Skiljebo SK P 09 Gul Skälby IP B
11:00 Västerås BK 30 P09 Svart - Västerås IK P09:3 Ringvallen 1
17:00 Arboga Södra IF P09 Gul - Irsta IF P09 Grön Sturevallen
17:00 IFK Västerås FK P09 - Västerås IK P10:3 Rocklunda 8A
17:00 IK Oden P09 - Barkarö SK P10 Brandthovda 4
Pojk 7m7 Röd gr2 Vår Västmanland
10:00 IFK Västerås FK P10 - Irsta IF P09 Vit Rocklunda 9A
11:00 Sala FF P09 Röd - Surahammars FK P09 Lärkans Sportfält
13:00 Gideonsbergs IF P10 - Dingtuna GIF P09 Gul Önsta 7A
16:00 Barkarö SK P09 - Fagersta Södra IK 1 Barkarö IP
16:00 Västerås SK FK P09 VIT - Västerås IK P09:1 Röd Skälby IP B
16:15 Norrby SK P 08/09 - Västerås SK FK P09 SVART Norrbyliden
Pojk 7m7 Blå gr1 Vår Västmanland
IFK Västerås FK P11 Vit - Köping FF 2010 lag 2 Rocklunda IP
Kolsva IF P09-10 - Arboga Södra IF P10 Svart Hästhagens IP 2
10:30 Irsta IF P10 2 - Kungsör BK p-11 Ullviliden 2
11:00 Gideonsbergs IF P11 - Skiljebo SK P 11 Vit Önsta 7B
11:00 Götlunda IF P0912 - Köping FF P09 Röd Götvallen B (7 mot 7)
14:00 Tillberga IK Fotboll P11 - Västerås SK FK P10 Svart Hubbovallen
Pojk 7m7 Blå gr2 Vår Västmanland
10:00 Skiljebo SK P 10 3 - Köping FF 2010 lag 3 Hamre 7
11:00 Gideonsbergs IF P10 - Skiljebo SK P 09 Röd Önsta 7A
13:00 Västerås IK P10:1 - Fagersta Södra IK Blå Rocklunda 28
14:30 Norrby SK P10 grön - Surahammars FK P10 Norrbyliden
16:00 Västerås IK P10:2 Svart - Hallstahammars SK FK P09 Röd Rocklunda IP 21A
18:00 Irsta IF P11 Svart - IK Oden P10 Ullviliden 1
Pojk 7m7 Blå gr3 Vår Västmanland
10:00 Skiljebo SK P 10 2 - Köping FF 2010 Lag 1 Hamre 8
10:00 Skiljebo SK P 11 Röd - Åkra FC P10 Hamre 9
10:00 Västerås IK P10:2 Gul - IK Franke P10 Rocklunda IP 21A
10:30 Tillberga IK Fotboll P10 - Irsta IF P10 1 Hubbovallen
12:00 Norrby SK P10 blå - Kungsör BK p/f-10 Norrbyliden
13:00 Romfartuna GIF P10 - Norbergs AIF P 09 Ängen Hökåsen
Pojk 7m7 Grön gr1 Vår Västmanland
Hallstahammars SK FK P-11 Röd - Skultuna IS P 10/11 -10 Valstalunds IP
10:00 Munktorps BK PF 11-12 - Västerås SK FK P11 Vit Tallåsen IP
11:00 Arboga Södra IF P10 Gul - Västerås SK FK P11 Orangea Sturevallen
12:00 Köping FF P11Svart - Norbergs AIF P 11 Zigenarbacken IP
16:00 Västerås IK P11 - Barkarö SK P11 röd Rocklunda IP 21B
Pojk 7m7 Grön gr2 Vår Västmanland
10:00 Hallstahammars SK FK P-10 Röd - Gideonsbergs IF P11 Valstalunds IP
11:00 Dingtuna GIF P11 - Skiljebo SK P 11 Svart Tingsliden 9A
13:00 Sala FF P11 Röd - Arboga Södra IF P11 Svart Lärkans Sportfält
Pojk 7m7 Grön gr3 Vår Västmanland
IFK Västerås FK P11 Vit - Romfartuna GIF Grön Rocklunda IP
11:00 Fagersta Södra IK Vit - Skinnskattebergs SK P10 Onsjövallen
13:00 Sala FF P11 Svart - Hallstahammars SK FK P-11 Vit Lärkans Sportfält
16:00 Irsta IF P11 Grön - Västerås SK FK P11 Grön Ullviliden 1
Pojk 9 år 5m5 gr1 vår Västmanland
Arboga Södra IF P12 Lag3 - Köping FF P12svart Mekens IP 5 mot 5
Ekeby SK Lag 1 - Skiljebo SK P 12 Röd Valstalunds IP
Ekeby SK lag 2 - Hornafrik Ungdomsförening IF P12 Valstalunds IP
FC Europe Juniors - Arboga Södra IF P12 Lag4 Bäckbyhuset
10:00 Gideonsbergs IF P12 Vit - Skiljebo SK P 12 Gul Önsta A1
11:00 Kolsva IF P11-13 - Surahammars FK P12 Svart Hästhagens IP 2
11:30 Skultuna IS Svart - Sörstafors-Kolbäck FK 12 SK91 P12 Kvarnbackavallen
15:30 Köping FF P12 vit - Västerås SK FK P12 Grön Zigenarbacken IP
Pojk 9 år 5m5 gr2 vår Västmanland
Arboga Södra IF P12 Lag1 - Kungsör BK p 12 Mekens IP 5 mot 5
Dingtuna GIF Gul - Barkarö SK P-12 Lag 1 Tingsliden 9A
11:30 Västerås IK P12 Svart - Skiljebo SK P 12 Svart Rocklunda IP 21B
12:00 Gideonsbergs IF P12 Röd - Köping FF P12 Röd Önsta A1
12:00 IFK Västerås FK P12 Vit - IK Franke P12 Rocklunda IP 6
12:00 Irsta IF P12 Grön - Västerås SK FK P12 Svart Ullviliden 4
12:30 Västerås BK 30 P12 2 - Arboga Södra IF P12 Lag2 Ringvallen
Pojk 9 år 5m5 gr3 vår Västmanland
Dingtuna GIF Svart - Orresta IF P-12 Tingsliden 9A
10:00 Norrby SK P11/12 - Gideonsbergs IF P12 Blå Norrbyliden
10:00 Västerås IK P12 Gul - Barkarö SK P-12 Lag 2 Rocklunda IP 21B
11:00 Västerås BK 30 P12 1 - Tillberga IK Fotboll P-12 Ringvallen
12:30 Skultuna IS Röd - Sala FF P12 Vit Kvarnbackavallen
13:30 IFK Västerås FK P12 Blå - Fagersta Södra IK P12 vit Rocklunda IP 6
14:00 Gideonsbergs IF P12 Svart - Västerås SK FK P12 Orangea Önsta A1
Pojk 8 år 5m5 gr1 vår Västmanland
Skiljebo SK P 13 Grön - Västerås SK FK P13 Svart
10:00 Hallstahammars SK FK Röd - Skiljebo SK P 13 Vit Valstalunds IP
10:00 IK Oden P13 (7 År) IK Oden P13 - Fagersta Södra IK P13 blå Brandthovda IP
10:30 Köping FF P-13 2 - Gideonsbergs IF P13 Röd Zigenarbacken IP
11:00 Västerås SK FK P13 Vit - Tillberga IK Fotboll P-13 Skälby IP
12:30 Arboga Södra IF P13 Lag3 - Gideonsbergs IF P13 Vit Mekens IP 5 mot 5
13:00 Barkarö SK Röd - Sala FF P13 Barkarö IP
15:00 Romfartuna GIF Västerås P-13 - Surahammars FK P13 Vit Ängen Hökåsen
15:30 Fagersta Södra IK P13 - Irsta IF P13 Onsjövallen
16:00 Västerfärnebo AIK P11-12 - Skiljebo SK P 13 Gul Svedboäng 5 mot 5:1
Pojk 8 år 5m5 gr2 vår Västmanland
Skiljebo SK P 13 Röd - Barkarö SK Blå
10:00 Surahammars FK P13 Svart - Arboga Södra IF P13 Lag1 Ekängens IP
10:00 Västerås SK FK P13 Orangea - Västerås BK 30 P13 2 Skälby IP
10:30 Västerås BK 30 P13 1 - Kungsör BK P/F -13 Ringvallen
14:00 Arboga Södra IF P13 Lag2 - Köping FF P-13 3 Mekens IP 5 mot 5
14:00 Fagersta Södra IK P13 vit - Köping FF P-13 1 Onsjövallen
16:00 Skiljebo SK P 13 Svart - Sörstafors-Kolbäck FK P13/14 Hamre 12