Matcher idag - Västmanlands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2018-06-20
Tid Match Resultat Anläggning
Div 3 Norra Svealand, herrar
19:00 Västerås IK - Heby AIF Apalby 1
Div 3 Västra Svealand, herrar
19:00 Arboga Södra IF - Scandinavian FC Örebro Ekbacken A (konstgräs)
Junior 19 Flickor
19:00 Gideonsbergs IF - Boo FF Önsta IP B
Division 4 Herrar
19:00 Assyriska FC - IFK Västerås FK Råby IP 3 (konstgräs)
19:00 Gideonsbergs IF - Kolsva IF Önsta IP A
19:00 Kungsör BK - IK Oden Runevallen
19:00 Skinnskattebergs SK - Tortuna SK Masbo IP
19:00 Skultuna IS - Irsta IF Kvarnbackavallen
19:00 Västerås BK 30 - Köping FF Ringvallen 2 (konstgräs)
Division 5 Herrar
19:00 Munktorps BK - Hallstahammars SK FK Tallåsen IP
19:00 Sörstafors-Kolbäck FK - Ramnäs IF Kolbäcks IP 1
Division 3 Damer
19:30 Adolfsbergs IK - Norrby SK Lugnets IP
19:30 IK Sturehov - Romfartuna GIF Sörbyvallen Örebro
Flickor 16/17:1 (VFF-ÖlFF)
19:00 Västanfors IF FK F17 - Irsta IF F01/02 Fagerliden
19:15 ÖSK Söder - Gideonsbergs IF F00 /01 Grönpepparparkens IP A
Flickor 13/14:1 Vår
17:30 Västerås BK 30 F04-05 - Skultuna IS F04/05 Ringvallen 1
18:00 Gideonsbergs IF F04 - Surahammars FK F05 Önsta IP B
Flickor 13/14:3 vår
18:00 Kolsva IF F05-07 - Skiljebo SK F05 Hästhagens IP
Flickor 11-12 vår grupp 2
18:30 IFK Västerås FK F06 Blå - Irsta IF F06 Rocklunda 9A
Flickor 11-12 vår grupp 4
18:00 Västerås IK F07 - Irsta IF F07 Apalby 6
Flickor 10 vår grupp 1
18:30 Irsta IF F08 - Gideonsbergs IF F08 Vit Ullviliden 1
Pojkar 14/15:1 vår (11v11)
19:00 Skiljebo SK P04 Svart - Västerås SK FK U14 Hamre 2
Pojkar 14/15:3 vår (11v11)
18:15 Hallstahammars SK FK P-03/04 - Västerås SK FK P04 Vit Trollebo IP
Pojkar 13/14 gr 3 vår (9v9)
19:00 Norrby SK P05-06 - Kolsva IF P05-06 Norrbyliden
Pojkar 13/14 gr 4 vår (9v9)
18:30 Kungsör BK p-05/06 - Skiljebo SK P 05 Centralvallen
18:30 Tortuna SK P04-05 - Västerås IK P05:2 Tortuna IP
Pojkar 11-12 vår grupp 2
18:30 Barkarö SK P06 Blå - Västerås SK FK P06 Grön Barkarö IP
19:00 Gideonsbergs IF P06 Blå - Arboga Södra IF P06 Gul Önsta C1
Pojkar 11-12 vår grupp 3
17:30 Gideonsbergs IF P06 Vit - Tortuna SK P06 Önsta C1
17:45 Sala FF P06 Vit - Romfartuna GIF Västerås P06/07 Vit Lärkans Sportfält
Pojkar 11-12 vår grupp 6
18:45 Syrianska IF Kerburan P07 Röd - Västerås IK P07:3 Svart Wenströmska IP A1
Pojkar 11-12 vår grupp 9
17:30 Sala FF P07 - Västerås IK P07:2 Svart Lärkans Sportfält
Pojkar 10 vår grupp 1
18:30 Västerås SK FK P08 Vit - Munktorps BK 08 Skälby IP A