Kallelser spelarutveckling

Samtliga kallelser och kalendarium för spelarutveckling finns nu samlade på denna sida. Detta för att få en tydligare överblick av verksamheten samt en förenklad administration.

Prenumerera på Kallelser spelarutveckling via feeds (rss)

Kallelse P-03 till utvecklingsläger i Halmstad 1-6 juli

Bussen avgår från Solid Park söndag 1 juli klockan 06.00. Viktigt att komma frisk, skadefri och utvilad, var vänliga att meddela eventuella återbud snarast till martin.gustavsson@vasteras.se(076-569 31 71) eller carl.jesper.malm@vasteras.se(076-569 17 87)
OBS. För packlista, program samt ytterligare information kring träning och match se separat mail (kommer i början av vecka 26).
Kallade spelare läs vidare.

F03 Trupp till Halmstad 24-29 juni

Västmanlands fotbollsförbund har tagit ut följande trupp för Flickor födda 03 som ska åka till Halmstad för Utvecklingslägret.
Julia Lövemark   VIK
Emma Lundgren   VIK
Elsa Björkman     Gif
Lisa Themnér    Gif
Hanna Themnér    Gif
Johanna Renmark    Gif
Fiona Eriksson     Gif
Kajsa Johansson   Gif
Alva Hyttinen     Västanfors
Annie Holst    Västanfors
Alice Rundkvist    Forsby
Ella Niemelä    BK30
Lejla Fikic    BK30
Clara Lostelius Vikman   BK30
Sara Eriksson     Skiljebo
Zelda Stadsdahl      Skiljebo
Ledare: Tom Velander, Marika Leindahl, Jesper Friberg

Kallelse P-03 till träning 20 juni på Solid Park

Vi samlas onsdagen den 20 juni på Solid Park klockan 14.30 (kom ombytta). Träning på Solid mellan 15.00 och 16.30. Var vänliga att maila eventuella återbud snarast till martin.gustavsson@vasteras.seeller carl.jesper.malm@vasteras.seabsolut senast måndag 18 juni.

Kallade spelare, läs vidare.

Kallelse P-03 till utbildningsläger Enköping 10-12 maj

Vi samlas i omklädningsrum, ombytta och klara 8.00, på Westerlundska gymnasiet i Enköping torsdag den 10 maj. Vi lägger in all packning i vårt omklädningsrum tränar 8.30 och sedan checkar vi in på skolan efter detta. Var vänliga maila eventuella återbud till martin.gustavsson@vasteras.se eller carl.jesper.malm@vasteras.se absolut senast tisdag 8 maj.
Vi avslutar lördagen med match (8.30) därefter städar vi och avslutar med gemensam lunch ca 11.30.
Längst ner i kallelsen finns förslag på packlista.
Hålltider för träning och match i Enköping
Torsdag 10 maj
Träning 08.30
Match (mot Uppland) 16.15
Fredag 11 maj
Match (mot Gotland) 10.30
Träning 17.30
Lördag 12 maj
Match (mot Stockholm) 08.30
Kallade spelare läs vidare:

F03 truppen till Svealandslägret 2018

Här kommer Västmanlands F03 trupp till Svealandslägret 2018 i Enköping den 10-12 maj.

Truppen

Kallelse P-03 till match 25 april på Råby IP.

Vi samlas onsdagen den 25 april på Råby klockan 18.30 för match mot VSK P02/03. Matchstart 19.30. I samband med denna samling kommer också en definitiv beställning på VFF-overall att göras så fundera på hur du vill göra med detta. Var vänliga att maila eventuella återbud snarast till martin.gustavsson@vasteras.se eller carl.jesper.malm@vasteras.se absolut senast tisdag 24 april.
Kallade spelare, läs vidare

Kallelse P-03 till träning/internmatch 13 april på Råby IP.

Vi samlas fredagen den 13 april på Råby klockan 17.15 (kom ombytta). Träning mellan 18.00 och 19.30. Var vänliga att maila eventuella återbud snarast till martin.gustavsson@vasteras.se eller carl.jesper.malm@vasteras.se absolut senast onsdag 11 april.
Kallade spelare, läs hela artikeln.

Kallelse P-03 till dubbelmatch mot Sörmlands söndag 25/3 i Katrineholm

Vi samlas vid Idrottens Hus, Bäckby, Västerås klockan 12.10 för avfärd mot Backavallen (konstgräs) i Katrineholm. Matchstarter 15.00 och 17.00. Kom "nyäten", medtag matlåda och varma kläder då ni kommer få titta på en av matcherna från sidan. Vi beräknas vara tillbaka i Västerås (Idrottens hus) ca 20.45.
Var vänliga att maila eventuella återbud snarast till martin.gustavsson@vasteras.se eller carl.jesper.malm@vasteras.se absolut senast fredag 23 mars.
Kallade spelare läs mer:

F02 Kallelse till träning och dubbelmatch

Träning: 21/3
Plats: Ringvallen
Samlingstid 18.30
Träning 19.30-21.00
Medtag Välpumpad boll

Dubbelmatch mot Södermanland 25/3
Plats: Hamre IP
Matchtid: 11.00 resp 13.00
Samling för samtliga 09.30 (Medtag något att äta)

Återbud till Andreas via mail: andreasdayan@hotmail.com

Kallade spelare, läs mer:

P02 Kallelse till samling och träning söndag 18/2

Samling vid omklädningsrum Ringvallen:
10:00-10:30 – Ombyte för träning samt genomgång av träningen
10.30-12:00 – Träning på konstgräs utomhus

Ledare: Armin Suljic, Niklas Rådberg, Philip Wester

Kallade spelare:
Målvakter
Aron Hassanpour VSK U
Emil Björklund Köping FF
Felix Tingström VSK U
Gustav Evensson Västerås IK
Josef Eriksson Skiljebo SK
Linus Elfving Stegnell VSK U
Niklas Persson Skiljebo SK

Utespelare
Alexander Brandstedt Skiljebo SK
Alexander Rohdal VSK U
Casper Olofsson VSK U
Douglas Berg Skiljebo SK
Elias Jirlind Skiljebo SK
Elis Lundqvist Skiljebo SK
Elmer Östman VSK U
Eskil Kontsu Skiljebo SK
Hamsa Mahad Omar Skiljebo SK
Jacob Rylander VSK U
Ludvig Kåwö Skiljebo SK
Mergim Ramadani Fagersta Södra
Niklas Ericsson VSK U
Noah Rådberg Skiljebo SK
Patric Åslund VSK U
Philip Brander VSK U
Said Hassan Qabah Köping FF
Samuel Skartnes VSK U
Simon Nerin Skiljebo SK
Vilgot Whern Skiljebo SK
Willam Lorenz VSK U
William Andersson Skinnskatteberg SK
William Söderholm VSK U
William Videhult VSK U

Ersättare kommer att kallas vid återbud

Medtag
Personlig fotbollsutrustning för konstgräs utomhus. Ta gärna med något att äta för att fylla på energi efter träningen.

Kom ej skadad eller sjuk till samlingen!

Bekräftelse:
Varje spelare bekräftar deltagande via separat kallelse eller via telefon/sms senast fredag 16/2 kl 12:00.
Vid sent återbud kontaktas Niklas på 070-795 38 22

F02 kallelse träning Lördagen den 24 Februari.

Notera! Ny plats och tid/datum
Plats Ringvallen
Tid: Samling 14.30 vid Ringvallen för ombyte (Träning 15.00-16.30)

Medtag träningskläder för spel på konstgräs, ett litet mellanmål samt en VÄLPUMPAD BOLL

Återbud till Andreas Dayan via sms 0761995526 eller mail andreasdayan@hotmail.com

Kallade spelare enligt nedan:

Olivia Jansson Forsby FF
Sofia Friberg Skiljebo SK
Nellie Eklöv Västerås BK30
Moa Zakrisson Arboga Södra IF
Amanda Wahlström Dingtuna/Ekeby
Camilla Kvarfoth Västerås BK30
Ella Gunnarsson Västerås BK30
Emma Lewen Västerås BK30
Emrica Randberg Gideonsbergs IF
Felicia Kartal IFK Västerås
Frida Thors IFK Västerås
Hanna Gunnarsson Västerås BK30
Hilda Phersson Dahlin Västerås BK30
Jennica Källberg Gideonsbergs IF
Julia Cedergren Västerås BK30
Julia Sedell Gideonsbergs IF
Klara Filipovic Forsby FF
Lina Airaksinen Gideonsbergs IF
Linda Kragge Västerås BK30
Lova Lööf Västerås BK30
Miranda Hallgren Västerås BK30
Paulina Lindh Västerås BK30
Thea Lindstrand Västanfors IF
Thea Nilsson Gideonsbergs IF
Tilde Ehrengren Västerås BK30
Tova Hising IFK Västerås
Tyra Backman Västerås BK30
Vanna Hedman Västerås BK30
Vilma Lindblom Västerås BK30
Wilma Hedenström Västerås BK30

Med vänlig hälsning, Andreas Dayan
andreasdayan@hotmail.com
0761-995526

Kallelse P-03 till dubbla internmatcher lördag 9/12 på

Det är färre spelare denna gång, 76 killar är kallade. Vi vill återigen poängtera att vi kommer hålla dörren öppen för många spelare även fortsättningsvis och även om man inte skulle vara med just denna vända så kan man komma att kallas under 2018.

OBS maila eventuella återbud snarast till martin.gustavsson@vasteras.se eller carl.jesper.malm@vasteras.se absolut senast torsdag 7 december.

Plats:
Solid Park

Medtag:
Fotbollsskor (konstgräs)
Benskydd
Vattenflaska
Underställ
Varma kläder, så att man håller sig varm på sidan.
overall att spela i, ni får låna matchtröja.

Övrigt:
Kom ej skadad eller sjuk, var väl förberedd till samlingen.

Med vänlig hälsning
Martin Gustavsson, Jesper Malm & Adam Lejonklou

Kallelse träning pojkar 03

Vi välkomnar till andra tillfället alla spelare födda 03 (killar), som brinner lite extra för fotboll.
Vi kommer köra två pass under lördagen den 18 november på solid.
Pass ett är från 10.00 till 12.00 och pass två är från 14.00 till 16.00.
Åter så kör vi ett tillfälle för alla i KAK området den 22 november på Kristinelunds sportfält, från kl 17.30 till 19.00

Fördelning enligt nedan.
För att detta ska fungera på ett sådant bra sätt som möjligt, så har vi delat upp er föreningar till de olika passen.
Jag ber också att ni skickar in senast onsdagen den 15 november, hur många spelare kommer från ert lag/förening.
Vid förra utskicket missades några föreningar i fördelningen, hör av er till mig (johan Becker), så sätter jag in er på rätt pass.

Alla spelare skall komma ombytta och klara, medtag boll.

Första passet den 18 november på solid, Kl 10.00 till 12.00 (ombytta och klara 09.45)
Fagersta
Dingtuna
IK Oden
GIF
Irsta
Skiljebo
Tillberga
Västerås BK30

Andra passet den 18 november på solid, kl 14.00 till 16.00 (ombytta och klara till 13.45)
Sala
Skultuna
VIK
VSK
Västerfärnebo
Hallsta
IFK Västerås

Samling för passet i KAK området, onsdagen den 22 november oktober, kl 17.30 till 19.00, Kristinelunds sportfält (konstgräs).
Arboga
Kolsva
Forsby
Surahammar
Köping

Visa fler nyheter
Visa alla nyheter