Spelarutveckling

Prenumerera på Spelarutveckling via feeds (rss)

KALLELSE: P04 – UTVECKLINGSLÄGRET HALMSTAD 2019

Samling: Söndag 30 juni kl. 05:30 Solid Park, Västerås. Bussen åker 05:45.

Bekräftelse: Bekräfta snarast att du kan och vill vara med på Utvecklingslägret till
Niklas, Robert eller Adam
(Kallade spelare och för mer iformation läs vidare, genom att klicka på rubrik).

Kallade spelare:

Målvakter:
Elis Wahl Västerås SK / Moderklubb: Västerås IK
Noah Svensson Arboga Södra IF/ Moderklubb: Arboga Södra IF

Utespelare:
Adam Padovan Västerås SK / Moderklubb: Barkarö SK
Alireza Vahedi Västerås SK / Moderklubb: Sala FF
Emil Steen Västerås SK / Moderklubb: Västerås IK
Eric Kizito Västerås SK / Moderklubb: Dingtuna GIF
Hampus Björnström Irsta IF / Moderklubb: Irsta IF
Isak Tallwin Västerås SK / Moderklubb: Gideonsberg IF
Leo Ryve Västerås SK / Moderklubb: Västerås IK
Liam Larsson Västerås IK / Moderklubb: Västerås IK
Ludvig Rådberg Västerås SK / Moderklubb: Rytterne IS
Sebastian Svahn Västerås SK / Moderklubb: Skultuna IS
Hamed Yasa Västerås SK / Moderklubb Västerås SK
Leo Flytström Västerås SK / Moderklubb: Barkarö SK
Alex Filling Västerås SK / Moderklubb: Västerås IK
Arvid Lundqvist Arboga Södra IF / Moderklubb: Arboga Södra IF

Grattis Johanna!

Grattis till uttagning för F16/03 Nordisk Flickturnering i Sverige 29/6-9/7 2019.

Johanna Renmark, Gideonsbergs IF

Grattis Ella G, Hanna G, Wilma och Ella W!

Grattis till uttagning för Centralt Tipselitläger på Bosön 8-11 juli 2019.
Ella Gunnarsson, Hanna Gunnarsson, Wilma Hedenström, Ella Wilson alla spelare från Västerås BK30

P04 - Kallelse till samling och träning torsdag 20 juni

VFF kallar till träning för nedan kallade spelare. Denna samling är den sista innan Utvecklingslägret i Halmstad dit vi åker med 14 spelare och 2 målvakter.

I händelse av återbud till denna samling eller till Utvecklingslägret kallas ersättare.
Namn på de spelare som selekterats att delta på Utvecklingslägret i Halmstad 30/6-5/7, kommer att publiceras på vff.se fredag 21 juni.

Samling vid omklädningsrum Solid Park:
17:15-18:00 – Ombyte och genomgång av träning samt information om Utvecklingslägret
18.00-19:30 – Träning på Solid Park konstgräs

Kallade spelare: Läs vidare

Kallelse Svealandslägret i Enköping F04

Kallelse till Svealandslägret den 30/5 – 1/6 i Enköping för Västmanlands länslag F04.

Schema för resterande del av lägret presenteras längre ner i denna kallelse.

Kallade spelare: läs vidare

Nedanstående spelare ingår i den trupp på 20 spelare som åker till Enköping. Det finns 6 st reserver på hemmaplan som kan bli inkallade om det behövs.

1. Meg Yngveson Barkarö SK/ Moderklubb: Barkarö SK
2. Amanda Aldén Västerås IK/ Moderklubb: Västerås IK
3. Amanda Strömstedt Västerås IK/ Moderklubb: Västerås IK
4. Bianca Iglesias Västerås IK/ Moderklubb: Skiljebo SK
5. Frida Nordmark Västerås IK/ Moderklubb: Gideonsbergs IF
6. Matilda Eriholm Västerås IK/ Moderklubb: Västerås IK
7. Zalina Nilsson Västerås IK/ Moderklubb: Västerås IK
8. Anna Alvervik Gideonsbergs IF/ Moderklubb: Barkarö SK
9. Elina Helmer Gideonsbergs IF/ Moderklubb: Gideonsbergs IF
10. IIona Silvestrova Gideonsbergs IF/ Moderklubb: Gideonsbergs IF
11. Matilda Pettersson Gideonsbergs IF/ Moderklubb: Skiljebo SK
12. Elvira Pettersson Gideonsbergs IF/ Moderklubb: Skiljebo SK
13. Ida Grahn Gideonsbergs IF/ Moderklubb: Skultuna IS
14. Thea Fält Skultuna IS/ Moderklubb: Skultuna IS
15. Liv Henriksson Västerås BK30/ Moderklubb: Västerås BK30
16. Thea Bragner Mokko Västerås BK30/ Moderklubb: Surahammars FK
17. Matilda Juhlin Västerås BK30/ Moderklubb: Barkarö SK
18. Liwa Nilsson Västerås BK30/ Moderklubb: Barkarö SK
19. Annabell Kabele Västerås BK30/ Moderklubb: Barkarö SK
20. Michelle Juntunen Västerås BK30/ Moderklubb: Gideonsbergs IF

Visa fler nyheter
Visa alla nyheter