Spelarutveckling

Prenumerera på Spelarutveckling via feeds (rss)

Kallelse till träning den 13 januari och 21 januari för Västmanlands länslag F03 i Fotbollshallen, Rocklunda.

KLICKA PÅ RUBRIKEN FÖR ATT SE TRUPPEN

Samling den 13:e kl. 16:45 på Solid Park för genomgång av träning och information om Cup kommunal. Vi värmer upp med en löprunda i Rocklunda spåret och börjar träningen inomhus i hallen 17:45 och tränar till 19:00.

Samling den 21:a kl. 18:00 på Solid Park för genomgång av träning. Vi värmer upp med en löprunda i Rocklunda spåret och börjar träningen inomhus i hallen 19:00 och tränar till 20:15.

Vid förhinder kontaktas Tom Velander, se nedan för kontaktuppgifter.

Grattis Ella!

Grattis till uttagning för F18/02 Landslagsläger i Göteborg 24-27 januari 2020.

Ella Gunnarsson, Västerås BK30

Grattis Fiona och Johanna!

Grattis till uttagning för F17/03 Landslagsläger på Bosön 15-19 jan 2020.
Fiona Eriksson, Gideonbergs IF
Johanna Renmark, Gideosnbergs IF

Kallelse P-03 till träning 4 dec och kvalmatch i Distriktsungdomsturneringen mot Uppland 7 dec.

Träning: Samling 16.00 Solid Park (träning 16.30-18.00). I samband med träning meddelas trupp till matchen den 7 december. Var vänlig att maila eventuella återbud till martin.gustavsson@vasteras.se eller carl.jesper.malm@vasteras.se senast måndag 2 december.

Spelare
Kasper Bergwall                                           Västerås SK
Sebastian Selin                                              Västerås SK
Philip Ansell                                                    Västerås SK
Carl Karlsson                                                  Västerås SK
Asher Ahmad                                                  Västerås SK
Emil Ramström                                             IK Franke
Leo Carlsson Senoo                                      Västerås SK
Kevin Rahimi                                                  Skiljebo SK
Carl Lindblad                                                  Västerås SK
Anders Hellblom                                          Västerås SK
Adam Kiani                                                      Västerås SK
Samuel Dahl                                                    Västerås SK
Eskil Präckel                                                  Västerås SK
Alexander Frunck                                          IK Franke
Jehad Jemale                                                    Sala FF
William Pettersson                                      IK Franke
Oliver Damberg                                              Västerås IK
Alec Schmidt                                                    Västerås SK
Emil Jexby                                                        Västerås SK
Raul Constantin Stoica                                Västerås SK
Linus Forsberg                                              Skiljebo SK

Medtag:
Fotbollsskor (konstgräs)
Benskydd
Vattenflaska

Övrigt:
Kom ej skadad eller sjuk, var väl förberedd till samlingen.

Med vänlig hälsning
Martin Gustavsson, Jesper Malm & Adam Lejonklou

Grattis Johanna och Fiona!

Grattis till uttagning för F16/03 Turnering i Indien 10-20 december 2019.
Johanna Renmark, Gideonsbergs IF
Fiona Eriksson, Gideonsbergs IF

Visa fler nyheter
Visa alla nyheter