Beach Soccer Cup 2002 vanns av Grönsakshallen

Beach Soccer Cup 2002 spelades under Arosfestivalen fredagen den 14:e juni på Stora torget i Västerås. I finalen vann Grönsakshallen med 5-4 mot Brukets Stolthet.

Grupp 1 (1 x 15 min)
Sharp - Collina (ICA)  5-3
Viking Line - Hamre Fastighets/ M.M  3-4
PR Sport/ Hardford Daily Care - Sharp  5-4
Collina (ICA) Viking Line  4-1
Hamre Fastighets/ M.M. - PR Sport/ Hardford Daily Care  2-7
Sharp Viking Line  5-3
PR Sport/ Hardford Daily Care - Collina (ICA)  2-5
Hamre Fastighets/ M.M. Sharp  5-3
Viking Line - PR Sport/ Hardford Daily Care  4-3
Collina (ICA) - Hamre Fastighets/ M.M  3-6
Tabell
1. Hamre Fastighets/ Mean Machine 4 3 0 1 17- 16 9
2. PR Sport/ Hardford Daily Care 4 2 0 2 17- 15 6
3. Sharp 4 2 0 2 17-16 6
4. Collina (ICA) 4 2 0 2 15-14 6
5. Viking Line 4 1 0 3 11-16 3
Grupp 2 (1 x 15 min)
Bars and Stars - Brukets Stolthet (ABB) 0-1
Stadium - VSK Veteraner 3-0 (w.o.)
Grönsakshallen - Bars and Stars 3-0
Brukets Stolthet (ABB) - Stadium 2-1
VSK Veteraner - Grönsakshallen 0-3 (o.w.)
Bars and Stars - Stadium 3-4
Grönsakshallen Brukets Stolthet (ABB) 2-9
VSK Veteraner - Bars and Stars 0-3 (o.w.)
Stadium - Grönsakshallen 1-4
Brukets Stolthet (ABB) - VSK Veteraner 3-0 (w.o.)
Tabell
 1. Brukets Stolthet (ABB) 4 4 0 0 15-3 12 
 2. Grönsakshallen 4 3 0 1 12-10 9
 3. Stadium 4 2 0 2 9-9 6
 4. Bars and Stars 4 1 0 3 6-8 3
 5. VSK Veteraner 4 0 0 4 0-12 0
Grupp 3 (1 x 15 min)
Kohlswa Gjuteri AB - Rix FM 2-2
Västmanlands FF - Skylt & Neon AB 6-1
Rix FM Västmanlands FF 5-3
Skylt & Neon AB - Kohlswa Gjuteri AB 4-4
Rix FM - Skylt & Neon AB 3-2
Västmanlands FF - Kohlswa Gjuteri AB 6-0
Tabell
1. Rix FM 3 2 1 0 10-7 7
2. Västmanlands FF 3 2 0 1 15-6 6
3. Kohlswa Gjuteri AB 3 0 2 1 6-12 2
4. Skylt & Neon AB 3 0 1 2 7-13 1
Kvartsfinaler (1 x 15 min)
Västmanlands FF - PR Sport/ Hardford Daily Care 6-2
Rix FM - Grönsakshallen 1-3
Hamre Fastighets/ M.M. - Stadium 1-4
Brukets Stolthet (ABB) - Sharp 4-2
Semifinaler (1 x 15 min)
Västmanlands FF - Grönsakshallen 2-3 (2-2)
Stadium - Brukets Stolthet (ABB)  1-11
Final (2 x 10 min)

Grönsakshallen - Brukets Stolthet (ABB)

5-4 (4-4)