Matcher idag - Västmanlands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Landskamper 2020-09-27
Tid Match Resultat Anläggning
P17 EM-kval 1 2020
Israel - Kazakstan Uppskj.
Sverige - Finland Uppskj.

Hela landskampsprogrammet

Matcher 2020-09-27
Tid Match Resultat Anläggning
Div 3 Norra Svealand, herr 2020
14:00 Syrianska IF Kerburan - BKV Norrtälje Wenströmska IP
Div 1 Norra Svealand, dam 2020
13:00 IFK Västerås FK - Sollentuna FK Iver Arena
P19 Div.1 2020 - Region 4 (Grupp 1) Fortsättningsserie
15:15 IK Franke - IF Karlstad Fotboll Råby IP 3 (konstgräs)
P17 Div.1 2020 - Region 4 (Grupp 1) A-slutspel
18:30 Västerås SK FK - Nyköpings BIS Iver Arena
P16 Nationell B5 (Grupp 2)
13:00 Västerås IK - Märsta IK Apalby 1
F17 2020 B-serie - Mellersta Svealand
15:00 Västerås BK 30 - Sandvikens IF Ringvallen 2 (konstgräs)
Div. 3 Damer
16:00 Gideonsbergs IF 2 - Norrby SK Önsta IP A
P15 Regional Västra
13:00 IK Franke (P15) - Skyllbergs IK (P15) Råby IP 3 (konstgräs)
16:30 IFK Västerås FK (P15) - Degerfors IF Ungdom (P15) Rocklunda 10
F16-18 Röd (1) (11mot11) höst
11:00 IFK Västerås /Romfartuna - Karlslunds IF FK Röd Rocklunda 10
F15-16 Grön (3) (11mot11) höst
17:30 Surahammars FK/Ekeby - Västerås IK Mälarenergi Arena
Division 4 Herrar
16:00 Västerås IK - Norrby SK Iver Arena
17:30 Västerås AFG - Köping FF Råby IP 3 (konstgräs)
Division 5 Herrar
15:00 Forsby FF - Norbergs AIF Kristinelunds SF 2
15:00 Hallstahammars SK FK - Bosnisk SK Trollebo IP
15:00 IK Oden - Valskogs IK Brandthovda A
15:00 Kolsva IF - IFK Ekberga Vargheden IP
15:00 Skultuna IS - Västerfärnebo AIK Kvarnbackavallen
15:00 Surahammar FK - Tillberga IK Fotboll Mälarenergi Arena
Division 6 Herrar
15:00 Dingtuna GIF - Wahlsta SK Tingsliden A
15:00 Grällsta IF - Hökåsen BK Lindvallen
15:00 IF Zmajevi - Värhulta AIS Råby IP 1
15:00 Orresta IF - Riddarhytte SK Orresta IP
15:00 Ramnäs IF - Babylon FK Ramnäs IP
15:00 Skinnskattebergs SK - Himmeta IF IP Hedströmmen
Division 7 Herrar
11:00 FC Sporting Västerås - Medåkers IF Apalby 2
16:00 Romfartuna GIF - Köpings IS Hökåsen IP
16:00 Virsbo IF - Barkarö SK Virsbo IP
Division 8 Herrar
13:00 Aroskurd IF - Hubbo BK Råby IP 1
13:00 Hornafrik Ungdomsförening IF - Ekeby BK Ringvallen 2 (konstgräs)
Division 4 Damer
17:00 SMÅ IF/HOIF - Sala FF Odenvallen
Flickor 9m9 Röd/Svart Höst
13:00 Västanfors IF FK F06 - Gideonsbergs IF F06/07 Fagerliden
14:00 Västerås BK 30 F06 - Forsby FF F06 Ringvallen 1
Flickor 9m9 Blå Höst
14:00 Barkarö SK F06/07 Blå - Gideonsbergs IF F07 Barkarö IP
14:00 Skiljebo SK F 06 - IK Oden 13 F 07 Hamre 11
16:00 Västerås BK 30 F07 - Gideonsbergs IF F06 Ringvallen 1
Flickor 9m9 Grön Höst
11:00 Västanfors IF FK F07 - Skiljebo SK F 07 Svart Fagerliden
13:30 Forsby FF F07 - Irsta IF F07/08 Kristinelunds SF 5
16:00 Ekeby BK/Norrby IK F06-07 - Kungsör BK F07/08 f-06/08 Ekliden
Flickor 7m7 Röd/svart gr 1 Höst
10:30 Skiljebo SK F09 Svart - Västerås SK FK F09 Vit Hamre 9
11:00 Sala FF F08/09 - Gideonsbergs IF F09 Vit Lärkans Sportfält
11:00 Skultuna IS F07/09 - Barkarö SK F09 Kvarnbackavallen
11:00 Västerås IK F08/09 - Gideonsbergs IF F08 Blå Rocklunda 24
15:00 Tortuna SK/Tillberga IK - Västerfärnebo AIK F08 Tortuna IP
Flickor 7m7 Röd/svart gr 2 Höst
12:00 Gideonsbergs IF F08 Vit - Arboga Södra IF F08-09 Gul Önsta B1
15:00 Skiljebo SK F08 Svart - Romfartuna GIF Västerås F09-08 Hamre 7
Flickor 7m7 Blå Höst
10:00 Arboga Södra IF F08-09 Svart - Västanfors IF FK F09 Sturevallen
10:00 Barkarö SK F10 Blå - Sörstafors-Kolbäck FK 2 Barkarö IP
16:00 IFK Västerås FK F09 - Romfartuna GIF F09 Rocklunda 8A
16:00 Sörstafors-Kolbäck FK 1 - Norrby SK F08/10 Kolbäcks IP
16:30 Skiljebo SK F08 Gul - Götlunda IF F0810 Hamre 7
16:30 Västerås BK 30 F09 - Irsta IF F09 Ringvallen 3 (konstgräs)
Flickor 7m7 Grön Höst
10:00 Gideonsbergs IF F10 Blå - Tillberga IK Fotboll f08-10 Önsta 7B
11:00 Forsby FF , F-10/-11 lag1 - Gideonsbergs IF F10 Röd Kristinelunds SF 3
11:00 Romfartuna GIF Västerås F10 - Irsta IF F10 Ängen Hökåsen
11:00 Skiljebo SK F 10 Gul - Västanfors IF FK F10 Hamre 6 (7-manna)
15:00 Kungsör BK F09/10 - Västerås IK F10 Gul Centralvallen (konstgräs)
16:00 IFK Västerås FK F09 - Åkra FC F09 Rocklunda 8B
Pojkar 11m11 Svart (1) Höst
14:00 Rynninge IK - Köping FF Pettersbergs IP A
Pojkar 11m11 Röd (2) Höst
14:00 IFK Kumla - Latorps IF Kumla IP
14:00 Skiljebo SK U16 - Lekebergs IF /Fjugesta IF Hamre 5 (konstgräs)
Pojkar 11m11 Blå (3) Höst
13:00 Hovsta IF Orange - Nora BK Hovsta IP
Pojkar 11m11 Grön 1 (4) Höst
12:00 Skultuna IS Ungdom - Fjugesta IF/Lekebergs IF Kvarnbackavallen (konstgräs)
14:00 Skiljebo SK P 05 Svart - Syrianska IF Kerburan P05-06 Röd Hamre 2
18:00 Frövi IK - BK Forward Fröjevi IP
Pojkar 9m9 Svart Höst
14:30 IFK Västerås FK P06 Lag Blå - Västerås SK FK P07 Grön Rocklunda 10
Pojkar 9m9 Röd 1 Höst
10:00 Västerås BK 30 P06 - Arboga Södra IF P06 Ringvallen 1
15:15 Köping FF P06 Röd Köping FF P06 - Fagersta Södra IK P06 Kristinelunds SF 2
Pojkar 9m9 Röd 2 Höst
10:00 Romfartuna GIF Västerås P06/07 - Sala FF P06 Ängen Hökåsen
16:00 Munktorps BK/Köping FF - Irsta IF P06 Grön Tallåsen IP
16:00 Västerås IK P06 - Sörstafors-Kolbäck sk/Dingtuna GIF Apalby 5
Pojkar 9m9 Blå 1 Höst
10:30 Köping FF P07 Röd - Västerås IK P07 Kristinelunds SF 5
11:00 Fagersta Södra IK P07 - Hallstahammars SK FK P06 Onsjövallen
14:00 Barkarö SK P06 Blå - Skiljebo SK P06 Svart Barkarö IP
Pojkar 9m9 Grön 1 Höst
11:00 IK Franke P07 - Götlunda IF P0806 Råby IP 1
16:00 IFK Västerås FK P07 Vit - Skiljebo SK P 07 Gul Rocklunda 21
16:00 Romfartuna GIF Västerås P06/07 - Arboga Södra IF P07 Gul Ängen Hökåsen
Pojkar 9m9 Grön 2 Höst
11:00 Grällsta IF P07 - Kungsör BK P07 p-07/08 Lindvallen
12:00 Barkarö SK P07 Grön - Sala FF P07 Röd Barkarö IP
12:00 Västerås BK 30 P07 SVART - Kolsva IF P07-08 Ringvallen 1
Pojkar 11m11 Grön 2 (5) Höst
12:00 Dingtuna GIF/SK 91 - Fagersta Södra IK 1 Tingsliden A
12:00 Västerås SK FK U15 - IK Sturehov 2 Blåsbo 2
16:00 Sala FF P05 - Skiljebo SK P 05 Gul Lärkans Sportfält
Pojkar 7m7 Svart Höst
09:30 Köping FF P09 Svart - IK Franke P08 Lag 1 Kristinelunds SF 3
10:00 FC Europe Juniors - Skiljebo SK P 08 Svart Bäckbyhuset
11:00 Arboga Södra IF P08 Svart - Västerås SK FK P08 Grön Sturevallen
11:00 IK Oden P08 - Västerås IK P08:2 Gul Brandthovda 7
12:00 Åkra FC p08/07 - Västerås BK 30 P08 Svart Lärkan A (7 mot 7)
15:30 Skiljebo SK P 08 Gul - Gideonsbergs IF P08 Hamre 9
Pojkar 7m7 Röd gr 1 Höst
11:00 IK Franke P08 Lag 2 - Västerås IK P09:3 Svart Råby 2B
15:00 Tillberga IK Fotboll PF 08-09 Tillberga IK P08/09 - Kungsör BK P-09 röd Hubbovallen
Pojkar 7m7 Röd gr 2 Höst
11:00 Arboga Södra IF P08 Gul - Västerås IK P08:4 Gul Sturevallen
11:00 Västerås IK P08:2 Svart - Fagersta Södra IK Rocklunda 25
14:00 Skiljebo SK P 08 Gul - Fagersta Södra IK P08 RÖD Hamre 9
16:00 Hallstahammars SK FK P08 Röd - Barkarö SK P08 Röd Valstalunds IP
16:00 Hallstahammars SK FK P08 Vit - Irsta IF P08 Valstalunds IP
Pojkar 7m7 Blå gr 1 Höst
15:00 Gideonsbergs IF P10 - IFK Västerås FK P09 Önsta 7B
16:00 Västerås IK P10:3 - Sala FF P09 Röd Rocklunda 25
17:00 Romfartuna GIF Västerås P10 - Köping FF P09 röd Ängen Hökåsen
Pojkar 7m7 Blå gr 2 Höst
10:00 IFK Västerås FK P10 - Skiljebo SK P 09 Gul Rocklunda 8B
11:00 IK Franke P09 - Arboga Södra IF P09 Svart Råby 2A
13:30 Västerås BK 30 P09 Vit - Irsta IF P09 Grön Ringvallen 3 (konstgräs)
14:00 Skiljebo SK P 09 Vit - Hallstahammars SK FK P09 Röd Hamre 15 (konstgräs)
14:00 Västerås IK P09:3 Gul - Barkarö SK P09 Rocklunda 27
15:00 Hallstahammars SK FK P09 Blå - Kungsör BK P-09 blå Valstalunds IP
Pojkar 7m7 Blå gr 3 Höst
10:30 Västerås SK FK P09 Vit - Norrby SK P 08/09 Skälby IP B
11:00 Skiljebo SK P 09 Röd - Västerfärnebo AIK P08 Hamre 15 (konstgräs)
11:00 Surahammars FK P08 Vit - Skiljebo SK P 08 Svart Ekängens IP
14:00 Köping FF P08 Svart - Västerås BK 30 P08 Vit Zigenarbacken IP
Pojkar 7m7 Grön gr3 Höst
FC Europe Juniors - Fagersta Södra IK Bäckbyhuset
10:00 Skiljebo SK P 10 4 - Västerås SK FK P09 Grön Hamre 7
14:00 Västerås IK P10:2 Svart - Dingtuna GIF P09 Apalby 6
Pojkar 7m7 Grön gr2 Höst
10:00 Köping FF 2010 lag 2 - Norbergs AIF P09-10 Norbergs AIF P09 Zigenarbacken IP
10:00 Skinnskattebergs SK P10 - Skiljebo SK P 10 3 Masbo IP
15:00 Arboga Södra IF P10 Gul - Barkarö SK P10 Sturevallen
Pojkar 7m7 Grön gr1 Höst
10:00 Skultuna IS Röd - Norbergs AIF P10 Kvarnbackavallen
11:00 Dingtuna GIF P10 - Götlunda IF P1011 Tingsliden 7A
11:00 IK Oden P10 - Tillberga IK Fotboll P 10/11 P10 Brandthovda 7
11:00 Kolsva IF P09-10 - Hallstahammars SK FK P-10 Vit Hästhagens IP 2
11:00 Munktorps BK F/P09-10 - Surahammars FK P10 Tallåsen IP
11:30 Köping FF 2010 lag 4 - Västerås SK FK P10 Orangea Zigenarbacken IP
11:30 Skultuna IS Svart - Norrby SK P10 Lag 2 Kvarnbackavallen