Matcher idag - Västmanlands Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2017-05-27
Tid Match Resultat Anläggning
Div 3 Södra Norrland, herrar
16:00 Fagersta Södra IK - Strands IF Onsjövallen
Div 3 Östra Svealand, herrar
14:00 Sala FF - IFK Uppsala Lärkan (konstgräs)
14:00 Västerås IK - Täby FK Apalby 1
Div 3 Västra Svealand, herrar
15:00 Köping FF - IFK Åmål Köpings IP
U19 Div.1 Svealand
11:00 Västerås SK FK - Vaksala SK Solid Park Arena
U16 Nationell Grupp 2
12:00 Skiljebo SK (U16) - Västerås SK Ungdom (U16) Hamre 5 (konstgräs)
Svealand Flickor 17
15:00 Västerås BK 30 - Sandvikens IF Ringvallen 1
P16/17 Kompisligan ÖLFF/VFF Grupp 1 vår
15:00 FC Europe Juniors 1 - Nora BK/FK Bäckby IP
15:00 IK Oden - Norrby SK Brandthovda A
Division 6 Herrar
15:00 Romfartuna GIF Västerås - Värhulta AIS Hökåsen IP
Division 7 Herrar Västra
15:00 Himmeta IF - Barkarö SK Släta IP
Divison 2 damer Mellersta Svealand
12:00 Norrby SK - Forsby FF Norrbyliden
13:00 Bälinge IF - Sollentuna FK Bälinge IP 2
14:00 FC Djursholm - Gimo IF FK Djursholms IP 1
16:00 Rimbo IF - IFK Västerås FK IP Arkadien 1
Division 3 Damer
13:00 IK Sturehov - Gideonsbergs IF 2 Sörbyvallen Örebro
13:00 Scandinavian FC Örebro - Skyllbergs IK Universitetet
Flickor 14-15 Grupp 3
11:00 Lillån FK (F03-05) - Yxhults IK (F03-04) Lillåvallen
Flickor 11-12 Vår grupp 3
10:00 Forsby FF F06 Blå - Irsta IF F06 Grön Kristinelunds SF 7
Flickor 11-12 Vår grupp 2
11:00 Surahammars FK F05 - Kungsör BK F05/06 Svart Ekängens IP
Flickor 10 Vår gr1
10:00 Tortuna SK F07/08 - Skiljebo SK F07 Gul Tortuna IP
11:00 Gideonsbergs IF F07 Blå - Västanfors IF FK Flickor 07 Önsta 4
Flickor 9 vår
11:00 Gideonsbergs IF F08 Vit - Romfartuna GIF Västerås F07-08 Önsta A1
12:00 Gideonsbergs IF F08 Blå - Västanfors IF FK F08 Önsta A1
15:00 Sala FF F08/09 - Irsta IF F08 Grön Lärkans Sportfält
Pojkar 14-15 vår Gr2
11:00 Arboga Södra IF P02-03 Gul - IFK Västerås FK P03 Vit Ekbacken B
Pojkar 13-14 (9-9) gr 3 vår
10:00 Sala FF P04 Vit - Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P04/05 Lärkans Sportfält
Pojkar 13-14 (9-9) gr 4 vår
12:00 Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P03 :3 - Skiljebo SK P04 Svart Skälby IP A
Pojkar 11-12 gr 5 vår
10:00 Kolsva IF P05-06 - Sala FF P06 Röd Hästhagens IP 2
Pojkar 11-12 gr 6 vår
10:00 Skiljebo SK P06 Grön - Hallstahammars SK FK P06-2 Hamre 8
Pojkar 10 vår gr 2
10:00 Munktorps BK 07/08 - Arboga Södra IF P07 Gul Tallåsen IP
Pojkar 10 vår gr 3
11:00 Fagersta Södra IK P07 - Gideonsbergs IF P07 Blå Onsjövallen