Matchläger F04 24 okt Solid Park!

KLICKA PÅ RUBRIKEN FÖR ATT SE MER INFO OCH KALLADE SPELARE
Här kommer information om…

det matchläger som kommer att genomföras i distriktsverksamheten för F04, torsdag 24/10 på Solid Park i Västerås.

Info om distriktlagsverksamheten F04
Kvällens schema

Det kommer att spelas 3 x ca 40 minuter fördelat på 3 lag där varje lag spelar 2 halvlekar/matcher.

Kvällens schema ser ut enligt följande:
Kl. 18:00  Information till spelare
Kl. 18:30  Information om NIU på Widénska gymnasiet
Kl. 18:45  Information till ledare och föräldrar
Kl. 19:30  Avspark Match 1
Kl. 20:15  Avspark Match 2
Kl. 21:00  Avspark Match 3

All information sker i Idrottens Hus, Pontus Widéns väg 18, 722 23 Västerås.

Matcherna spelas på Solid Park.

Under matcherna kommer representanter från VFF att studera spelarna inför kommande uttagningar och aktiviteter under 2020.

Förberedelser och utrustning
Alla ska ha fotbollsutrustning och underlaget är konstgräs.
Målvakter tar med handskar och ev övrig personlig målvaktsutrustning.
Kom ombytta. Fotbollsskor kan dock sättas på inför uppvärmningen.
Glöm inte vattenflaska och att anpassa kläder efter väder, underställ rekommenderas. Det finns en del varma överdragskläder till avbytare att låna, men ta gärna med egna för säkerhets skull.
Kom väl förberedda, vilket innebär att vara utvilad, frisk, och ta gärna med någon form av mellanmål, det blir en lång kväll.
Alla spelare får låna en numrerad väst som matchtröja.

Bekräftelse och eventuella frågor
Ni spelare som är kallade, vänligen bekräfta att Ni mottagit denna info och att ni kan komma.
Bekräftelse görs via mail till ansvarig DFK Bosse Eriholm, se nedan för kontaktuppgifter.
Även vid eventuellt förhinder eller om ni har frågor så vänder ni er till Bosse Eriholm.

Vi ses på Idrottens Hus och Solid Park!

Med vänliga hälsningar

Bosse Eriholm
Distriktsförbundskapten F04, VFF
E-post: bosse.eriholm@hotmail.com
Tfn (mobil): 070-536 28 28

Jörgen NybergSpelarutbildare Flick, VFF
E-post: jorgen@vff.se

Följande spelare är kallade:
Agnes (Dahlberg) Ankarstrand, Gideonsbergs IF
Alicia Stenvall, Västerås IK
Amanda Aldén, Västerås BK30
Amanda Josefsson, Surahammars FK
Amanda Strömstedt, Västerås IK
Anna Alvervik, Västerås BK30
Annabell Kabele, Västerås BK30
Bianca Iglesias, Västerås BK30
Clara Lönnberg, Skiljebo SK
Daniella Lindh, Västerås BK30
Elin Widerberg, Gideonsbergs IF
Elina Helmer, Gideonsbergs IF
Ella Holmström, Västerås BK30
Elvira Pettersson, Gideonsbergs IF
Emmalisa Eriksson, Barkarö SK
Fannie Eklöf, Västerås BK30
Felicia Velander, Västerås BK30
Hanna Eriksson, Surahammars FK
Hanna Hedén Rundgren, Sala FF
Hanna Heldesjö, Västerås BK30
Ida Grahn, Gideonsbergs IF
Ida Sergel, Skiljebo SK
Ilona Silvestrova, Gideonsbergs IF
Jessica Andersson, Barkarö SK
Josefine Sundh, Forsby FF
Kajsa Nilsson, Gideonsbergs IF
Klara Lundqvist, Skiljebo SK
Linnea Hansson, Västerås BK30
Liv Arketeg, Skiljebo SK
Liv Henriksson, Västerås BK30
Liwa Nilsson, Västerås BK30
Lova Andehede, Västerås BK30
Mathilda Juhlin, Västerås BK30
Matilda Eriholm, Västerås BK30
Matilda Pettersson, Gideonsbergs IF
Meg Yngvesson, Barkarö SK
Michelle Juntunen, Västerås BK30
Nova Produn, Forsby FF
Oliwia Ekblom, Västerås BK30
Rebecka Norling, Sala FF
Saga Gustafsson, Västerås BK30
Thea Bragner Mokko, Västerås BK30
Thea Fält, Skultuna IS
Thea Söderholm, Skiljebo SK
Tilda Wahlström, Västerås BK30
Tina Amin, Gideonsbergs IF
Tindra Sörell, Skultuna IS
Tova Hammarström, Västerås BK30
Wilma Trollvad, Västerås BK30
Zalina Nilsson, Västerås BK30