Kallelse till matchläger för pojkar födda 2005

För att få en bild av vilka spelare som finns i länet erbjuder vi frivilliga matchläger. Den selekterade verksamheten börjar tidigast 1 januari 2020, fram till dess är all verksamhet öppen.
Vi erbjuder tre tillfällen och dessa är 6 november kl 18-21, 13 november kl 18-21 samt 21 nov kl 18-21.

Alla spelare som har anmält sig finns nedan kallade (klicka på rubrik) till ett av datumen.
Matcherna spelas på Solid Park.

Under matcherna kommer representanter från VFF att studera spelarna inför kommande uttagningar och aktiviteter under 2020.

Matchlägrets genomförande:
Vid varje matchläger kommer det spelas två matcher om 2x35 minuter med totalt fyra lag.

Samling för de som spelar match 1: 17:45
Samling för de som spelar match 2: 19:00

Kl. 17:15-17:45  Information till ledare (hålls i omklädningsrum på Solid Park)
Kl. 18:00-18:15  Uppvärmning lag 1 och lag 2
Kl. 18:15-19:30  Match 1: Lag 1 – Lag 2
Kl. 19:30-19:45  Förberedelse/uppvärmning lag3 och lag 4 (uppvärmning kan startas innan)
Kl. 19:45-21:00  Match 2: Lag 3 – Lag 4

Förberedelser och utrustning
Alla ska ha fotbollsutrustning och underlaget är konstgräs.
Målvakter tar med handskar och ev övrig personlig målvaktsutrustning.
Kom ombytta. Fotbollsskor kan dock sättas på inför uppvärmningen.
Glöm inte vattenflaska och att anpassa kläder efter väder, underställ rekommenderas. Ta med varma överdragskläder!
Kom väl förberedda, vilket innebär att vara utvilad, frisk, och ta gärna med någon form av mellanmål, det blir en lång kväll.
Alla spelare får låna en numrerad väst som matchtröja.

Återbud och eventuella frågor
Vid eventuellt förhinder eller om ni har frågor ombeds ni kontakta DFK Niklas Rådberg, se nedan för kontaktuppgifter.

Niklas Rådberg DFK P05 2020
Mobil: 070-7953822
E-post: niklas911@gmail.com

Kallade spelare, läs vidare

Följande spelare är kallade till 6 november kl 18-21 (Namn och förening enligt anmälan)

Målvakter:
Namn Förening Lag
Gustav Jansson Köping FF 1
Muaz I dress Ik oden 2
Theo Eriksson Västerås SK 2
Inmar Chukro Syrianska IF 3
Anton Eklund Västerås IK 4
Utespelare:
Namn Förening Lag
Abdirisak Abdukadir Köping 1
Filip Maksimovic Köping FF 1
Luciano Saner IFK Västerås 1
Martin Holmström Klinga Kungsörs BK 1
Meerit James Nilsson SSK 1
Mohamed Osman Köping 1
Mohammad Rezai Kungsörs BK 1
Oliver Eriksson Västerås IK 1
Sandro Dujso Fagersta Södra 1
William Lundberg Kungsörs BK 1
Wilmer Edelborg Skiljebo SK 1
Abdihafid Hassan Fagersta södra 2
Anton Hedlund VSK 2
Erik Olsson Fagersta Södra IK 2
Filip Paavola Fagersta södra IK 2
Isak Wigren Arboga Södra 2
Jacob Jansson Wretman Kolsva IF 2
Linus Hultberg Johansson Västerås IK 2
Nicola Aranki IK FRANKE 2
Ninos Chukro Syrianska IF 2
Noel Wall Västerås SK 2
Björgvin Olason SSK 3
Gottfrid Whern Köping FF 3
Jakob Özgun Syrianska IF 3
Kevin Kartal Syrianska IF 3
Liam Magnusson Arboga Södra 3
Mahdi Ahmadzade Fagersta Södra 3
Melker Danielsson Skiljebo sk 3
Sainey Jadama Ik Franke 3
Subeyr Abdirahaman Västerås ik 3
Subeyr Abdirahman Västerås ik 3
Wille Persson Surahammar FK 3
Alexander Coskun Syrianska IF 4
August Holtmann IFK Västerås 4
David Küster Kolsva IF 4
Leandro Magán Skiljebo SK 4
Lucas Nilsson Syrianska IF 4
Max Gustavsson VÄSTERÅS IK 4
Robin Dahlberg Västerås IK 4
Vidar Hedin VÄSTERÅS 4
Viggo Persson Kungsörs BK 4
William Overmark Västerås IK 4

Följande spelare är kallade till 13 november kl 18-21 (Namn och förening enligt anmälan)

Målvakter:
Namn Förening Lag
Elias Bojko Skiljebo sk p05 svart 1
Linus Westberg VSK 2
David Lundqvist Fagersta Södra IK 3
Alexander Grando Skiljebo SK 4
Nabih Shankan Hallstahammar SK 4
Utespelare:
Namn Förening Lag
Alex Smolander Gideonsbergs IF 1
Amir Abbas Najafi Hallstahammar SK 1
Bajram Abazi Syrianska IF 1
Edgar Enqvist Skiljebo 1
Elliott Jireteg Gideonsbergs IF 1
Jesper Dahlin Barkarö SK 1
Jojo Akhras Syrianska if 1
Kwame Sevor Skiljebo SK 1
Lucas Evensson Skiljebo SK 1
Musa Celik Syrianska if 1
Ahmed Mohammed Fagersta södra 2
Arvid Spector IFK Västerås 2
Arya Rezanejad Ingen 2
Erik Murelius IFK Västerås 2
Hampus Aulin Skiljebo SK 2
Hugo Wimmer Skiljebo SK 2
Isak Collander Skiljebo SK 2
Jacob Yousef Syrianska if 2
Philip Siwertson Skiljebo SK 2
Wille Broman Skiljebo SK 2
Wille Fredriksson Gideonsbergs IF 2
Abdisalan Mahad omar Skiljebo 3
Adam Abdulghani Fagersta Södra 3
Awet Dawit IK 3
Besir Ogur Sala ff 3
David Myrelid Köping Ff 3
Gustav Haglund Skiljebo SK 3
Miran Demirci Syrianska IF 3
Natnael Daniel Hallstahammar SK 3
Olle Baresic Skiljebo SK 3
Tim Lemberg Skiljebo SK 3
Adam Abdul gahni Fagersta södra 4
Daniel Nordenberg Fagersta södra IK 4
Emil Siwertson IFK Västerås FK 4
Filip Bunner Västerås IK 4
Isak Frey Skiljebo SK 4
Isak Kretschmar IFK 4
Jeff Andersson Västerås IK 4
Jonathan Rolfson Skiljebo sk 4
Mahad Abdiqadir Ali Skiljebo sk 4
Quadratullah Baloch Inga 4

Följande spelare är kallade till 21 november kl 18-21 (Namn och förening enligt anmälan)

Målvakter:
Namn Förening Lag
Wilhelm Frimodig Fagersta Södra 1
Carl Alenius Västerås IK 2
Isak Puumala Norbergs AIF 3
Emil Eriksson IFK Västerås 4
Utespelare:
Namn Förening Lag
Adam Hannaoui Västerås SK 1
Ali Ahmed IK FRANKE 1
Anton Göthman Västerås IK 1
John-Michael Roxas Fagersta Södra Ik 1
Ludvig Wittur Andersson Surahammar FK 1
Maximilian Fehrm Västerås IK 1
Michael Okobay Norbergs AIF 1
Mubanik Ahmed Muhammed Västerås Ik 1
Neo Eneroth Skiljebo SK 1
Olle Skymgård Västerås IK 1
Sebastian R Bergsköld Gideonsbergs IF 1
Adam Eriksson Vsk fk 2
Ahmed Omar Ik franke 2
Douglas Nzoko Åhman Västerås SK 2
Elis Cronring Vik 2
Frank Johansson Czarnecki Norbergs AIF 2
Gustav Parling Norbergs AIF 2
Hannes Rudhage Skiljebo 2
maslah Abdirahman Franke 2
sugal abdirizak ik franke 2
William Collander Skiljebo SK 2
Aros Saed IFK 3
Artur Kochoyan IK FRANKE 3
Axel Berglind Västerås SK 3
Calle Gredin Västerås SK 3
Charlie Pettersson IFK 3
David Tofiq Västerås ik 3
Elvin Zakariasson Västerås SK 3
Gordon Palmqvist Västerås SK 3
Jonathan Rinaldo IFK Västerås 3
Storm Skytte French Västerås sk 3
Victor Linder IFK Västerås 3
Birmand Majid Gideonsbergs IF 4
David Tofiq Västerås ik 4
Elias Larsson Gideonsbergs IF 4
Huzeifa Saleh Ik franke 4
Jack Wendelin Lundemo IK Franke 4
Lucas Lille VSK 4
Martin Lindegren VSK 4
Mudaser Ainali Surahammar FK 4
Oliwer Stålberg Västerås SK 4
Simon Elvhage IFK Västerås 4