Kallelse till matchläger för pojkar födda 2004

KLICKA PÅ RUBRIKEN FÖR ATT SE MER INFO

Matchlägret genomförs som en del av distriktslagsverksamheten för P04 2019.

Onsdag 23 oktober på Solid Park i Västerås.

Vi närmar oss slutet av verksamhetsåret för VFF P04 och det återstår en samling innan vi stänger pojkar 15 för P04. Vi kommer efter denna samling att lämna över till nästa DFK-team som ansvarar för verksamheten P16-17. Vilka som kommer att leda laget från 2020 samt vilka samlingar som är planerade kan ni läsa på http://vff.se/spelarutveckling/p04/

Matchlägrets genomförande:

Det kommer spelas två matcher 2x30 minuter med totalt fyra lag.

Kl. 18:00  Information till samtliga spelare

Kl. 18:15  Information om NIU på Widénska gymnasiet – lag 3 och lag 4

Kl. 18:30  Information till ledare och föräldrar – lag 3 och lag 4

Kl. 18:45  Avspark Match 1: Lag 1 – Lag 2

Kl. 19:50  Avspark Match 2: Lag 3 – Lag 4

Kl. 20:00 Information till ledare och föräldrar – lag 1 och lag 2

Kl. 20:15  Information om NIU på Widénska gymnasiet – lag 1 och lag 2

All information sker i VIPen på Solid Park, ingång från läktaren.

Matcherna spelas på Solid Park.

Under matcherna kommer representanter från VFF att studera spelarna inför kommande uttagningar och aktiviteter under 2020.

Förberedelser och utrustning

Alla ska ha fotbollsutrustning och underlaget är konstgräs.

Målvakter tar med handskar och ev övrig personlig målvaktsutrustning.

Kom ombytta. Fotbollsskor kan dock sättas på inför uppvärmningen.

Glöm inte vattenflaska och att anpassa kläder efter väder, underställ rekommenderas. Ta med varma överdragskläder!

Kom väl förberedda, vilket innebär att vara utvilad, frisk, och ta gärna med någon form av mellanmål, det blir en lång kväll.

Alla spelare får låna en numrerad väst som matchtröja.

Bekräftelse och eventuella frågor

Ni spelare som är kallade, vänligen bekräfta att Ni mottagit denna info och att ni kan komma.

Bekräftelse görs via mail till ansvarig DFK Niklas Rådberg, se nedan för kontaktuppgifter.

Även vid eventuellt förhinder eller om ni har frågor så vänder ni er till Niklas Rådberg.

Niklas Rådberg DFK P04 2019

Mobil: 070-7953822

E-post: niklas911@gmail.com

Följande spelare är kallade:

Målvakter

Noah Svensson, Arboga Södra IF – Lag 1

Oscar Rösler, Västerås IK – Lag 2

Linus Persson, Arboga Södra IF – Lag 3

William Käck, Hallstahammars SK – Lag 4

Utespelare

Arvid Lundqvist, Arboga Södra IF – Lag 4

Filip Larsson, Arboga Södra IF– Lag 2

Haider Sadeq, Arboga Södra IF – Lag 3

Hannes Berg, Arboga Södra IF – Lag 1

Henric Asp, Arboga Södra IF – Lag 1

Nasir Jafri, Arboga Södra IF – Lag 3

Edwin Keventer, Barkarö SK– Lag 2

Emil Dansjö, Barkarö SK– Lag 2

Isac Stenström, Fagersta Södra – Lag 1

Erik Morsk, Hallstahammars SK – Lag 3

Linus Bergström, Hallstahammars SK– Lag 2

Gustav Danarp, Irsta IF – Lag 4

Hampus Björnström, Irsta IF – Lag 3

Abduqadir Bashir, Köping FF– Lag 2

Valentin Pirraku, Köping FF – Lag 4

Filip Bergwall, Sala FF – Lag 4

Fridolf Gillerblad, Sala FF – Lag 3

Jakob Westling, Sala FF – Lag 3

Noah Blank, Sala FF – Lag 4

Sarayu Lindberg, Skiljebo SK – Lag 4

Wilhelm Ängblom, Skiljebo SK – Lag 3

Zach Hemington, Skiljebo SK – Lag 4

Isak Söderberg, Surahammars FK – Lag 3

Alexander Eriksson, Västerås IK– Lag 2

David Mungsjö, Västerås IK – Lag 4

Felix Enberg, Västerås IK – Lag 1

Karl Lundin, Västerås IK – Lag 3

Liam Larsson, Västerås IK – Lag 3

Lucas Schweitz, Västerås IK – Lag 4

Raphael Faustini, Västerås IK– Lag 2

Tage Landin, Västerås IK– Lag 2

Wiggo Östlund, Västerås IK – Lag 1

Adam Padovan, Västerås SK – Lag 4

Ahmed Al-Shibli, Västerås SK – Lag 3

Alex Filling, Västerås SK – Lag 1

Alireza Vahedi, Västerås SK – Lag 4

Destiny Chibeze Eze, Västerås SK– Lag 2

Emil Steen, Västerås SK – Lag 4

Eric Kizito, Västerås SK – Lag 1

Fabian Ekblom, Västerås SK – Lag 1

Hamed Yasa, Västerås SK – Lag 3

Isac Lindeberg, Västerås SK – Lag 3

Isak Tallwin, Västerås SK – Lag 1

Leo Curtolo, Västerås SK – Lag 1

Leo Flytström, Västerås SK– Lag 2

Leo Ryve, Västerås SK – Lag 1

Ludvig Rådberg, Västerås SK – Lag 1

Philip Osses, Västerås SK – Lag 4

Samuel Ibrahim, Västerås SK– Lag 2

Sebastian Svahn, Västerås SK– Lag 2