Spelprogram Fotbollens Dag 2019

Här hittar ni spelprogram för Fotbollens Dag som spelas lördag 24/8.

https://www.procup.se/cup/32884.htm

Grattis Hanna, Ella, Wilma!

Grattis till uttagning för F17/02 Centralt tipselitläger på Bosön 2-5 september 2019.
Hanna Gunnarsson, Västerås BK30
Ella Gunnarsson, Västerås BK30
Wilma Hedenström, Västerås BK30

Grattis Samuel!

Grattis till uttagning för P16/03-Landslaget!
27/8 Estland-Sverige kl.17.00 på TNTK Stadium, Tallinn.
29/8 Estland-Sverige kl.17.00 på TNTK Stadium, Tallinn.
Samuel Dahl, Västerås SK FK.

Grattis Johanna!

Grattis till uttagning för F16/03 Dubbellandskamp i Polen 11-15 augusti 2019.
Johanna Renmark, Gideonsbergs IF

Grattis Samuel!

Grattis till uttagning för P16/03 Landslaget Nordisk Pojkturnering i Danmark 2-10 augusti 2019.
Samuel Dahl, Västerås SK FK.

Grattis Liwa och Matilda!

Grattis till uttagning för F15/04 Landslagsläger på Bosön 5-8 augusti 2019.
Liwa Nilsson, Västerås BK30
Matilda Eriholm, Västerås IK

KALLELSE: P04 – UTVECKLINGSLÄGRET HALMSTAD 2019

Samling: Söndag 30 juni kl. 05:30 Solid Park, Västerås. Bussen åker 05:45.

Bekräftelse: Bekräfta snarast att du kan och vill vara med på Utvecklingslägret till
Niklas, Robert eller Adam
(Kallade spelare och för mer iformation läs vidare, genom att klicka på rubrik).

Kallade spelare:

Målvakter:
Elis Wahl Västerås SK / Moderklubb: Västerås IK
Noah Svensson Arboga Södra IF/ Moderklubb: Arboga Södra IF

Utespelare:
Adam Padovan Västerås SK / Moderklubb: Barkarö SK
Alireza Vahedi Västerås SK / Moderklubb: Sala FF
Emil Steen Västerås SK / Moderklubb: Västerås IK
Eric Kizito Västerås SK / Moderklubb: Dingtuna GIF
Hampus Björnström Irsta IF / Moderklubb: Irsta IF
Isak Tallwin Västerås SK / Moderklubb: Gideonsberg IF
Leo Ryve Västerås SK / Moderklubb: Västerås IK
Liam Larsson Västerås IK / Moderklubb: Västerås IK
Ludvig Rådberg Västerås SK / Moderklubb: Rytterne IS
Sebastian Svahn Västerås SK / Moderklubb: Skultuna IS
Hamed Yasa Västerås SK / Moderklubb Västerås SK
Leo Flytström Västerås SK / Moderklubb: Barkarö SK
Alex Filling Västerås SK / Moderklubb: Västerås IK
Arvid Lundqvist Arboga Södra IF / Moderklubb: Arboga Södra IF

Grattis Johanna!

Grattis till uttagning för F16/03 Nordisk Flickturnering i Sverige 29/6-9/7 2019.

Johanna Renmark, Gideonsbergs IF

Semesterstängt på Västmanlands Fotbollförbund

Den 8-26 juli är det semesterstängt på Västmanlands Fotbollförbund.

Grattis Ella G, Hanna G, Wilma och Ella W!

Grattis till uttagning för Centralt Tipselitläger på Bosön 8-11 juli 2019.
Ella Gunnarsson, Hanna Gunnarsson, Wilma Hedenström, Ella Wilson alla spelare från Västerås BK30

Visa fler nyheter
Visa alla nyheter