Grattis Samuel!

Grattis till uttagning för P16/03-Landslaget!
27/8 Estland-Sverige kl.17.00 på TNTK Stadium, Tallinn.
29/8 Estland-Sverige kl.17.00 på TNTK Stadium, Tallinn.
Samuel Dahl, Västerås SK FK.

Grattis Johanna!

Grattis till uttagning för F16/03 Dubbellandskamp i Polen 11-15 augusti 2019.
Johanna Renmark, Gideonsbergs IF

Grattis Samuel!

Grattis till uttagning för P16/03 Landslaget Nordisk Pojkturnering i Danmark 2-10 augusti 2019.
Samuel Dahl, Västerås SK FK.

Grattis Liwa och Matilda!

Grattis till uttagning för F15/04 Landslagsläger på Bosön 5-8 augusti 2019.
Liwa Nilsson, Västerås BK30
Matilda Eriholm, Västerås IK

KALLELSE: P04 – UTVECKLINGSLÄGRET HALMSTAD 2019

Samling: Söndag 30 juni kl. 05:30 Solid Park, Västerås. Bussen åker 05:45.

Bekräftelse: Bekräfta snarast att du kan och vill vara med på Utvecklingslägret till
Niklas, Robert eller Adam
(Kallade spelare och för mer iformation läs vidare, genom att klicka på rubrik).

Kallade spelare:

Målvakter:
Elis Wahl Västerås SK / Moderklubb: Västerås IK
Noah Svensson Arboga Södra IF/ Moderklubb: Arboga Södra IF

Utespelare:
Adam Padovan Västerås SK / Moderklubb: Barkarö SK
Alireza Vahedi Västerås SK / Moderklubb: Sala FF
Emil Steen Västerås SK / Moderklubb: Västerås IK
Eric Kizito Västerås SK / Moderklubb: Dingtuna GIF
Hampus Björnström Irsta IF / Moderklubb: Irsta IF
Isak Tallwin Västerås SK / Moderklubb: Gideonsberg IF
Leo Ryve Västerås SK / Moderklubb: Västerås IK
Liam Larsson Västerås IK / Moderklubb: Västerås IK
Ludvig Rådberg Västerås SK / Moderklubb: Rytterne IS
Sebastian Svahn Västerås SK / Moderklubb: Skultuna IS
Hamed Yasa Västerås SK / Moderklubb Västerås SK
Leo Flytström Västerås SK / Moderklubb: Barkarö SK
Alex Filling Västerås SK / Moderklubb: Västerås IK
Arvid Lundqvist Arboga Södra IF / Moderklubb: Arboga Södra IF

Grattis Johanna!

Grattis till uttagning för F16/03 Nordisk Flickturnering i Sverige 29/6-9/7 2019.

Johanna Renmark, Gideonsbergs IF

Semesterstängt på Västmanlands Fotbollförbund

Den 8-26 juli är det semesterstängt på Västmanlands Fotbollförbund.

Grattis Ella G, Hanna G, Wilma och Ella W!

Grattis till uttagning för Centralt Tipselitläger på Bosön 8-11 juli 2019.
Ella Gunnarsson, Hanna Gunnarsson, Wilma Hedenström, Ella Wilson alla spelare från Västerås BK30

Spelprogram för poolspel i Ramnäs 16 juni

Spelprogram för poolspelet för 6 och 7 åringar i Ramnäs den 16 juni hittar ni här:
För 6-åringar (födda 2013) klicka här

För 7-åringar (födda 2012) klicka här

Kallelse Utvecklingslägret i Halmstad F04

Kallelse till Utvecklingslägret den 23/6 – 28/6 i Halmstad för Västmanlands länslag F04.

Se info inför Halmstad och träning 13 juni klicka på rubriken

Nedanstående spelare ingår i den trupp på 16 spelare som åker till Halmstad. Det finns flera reserver på hemmaplan som kan bli inkallade om det behövs.

1. Meg Yngveson Barkarö SK/ Moderklubb: Barkarö SK
2. Amanda Aldén Västerås IK/ Moderklubb: Västerås IK
3. Bianca Iglesias Västerås IK/ Moderklubb: Skiljebo SK
4. Frida Nordmark Västerås IK/ Moderklubb: Gideonsbergs IF
5. Matilda Eriholm Västerås IK/ Moderklubb: Västerås IK
6. Zalina Nilsson Västerås IK/ Moderklubb: Västerås IK
7. Daniella Lindh Västerås IK/ Moderklubb: Västerås IK
8. Elina Helmer Gideonsbergs IF/ Moderklubb: Gideonsbergs IF
9. IIona Silvestrova Gideonsbergs IF/ Moderklubb: Gideonsbergs IF
10. Elvira Pettersson Gideonsbergs IF/ Moderklubb: Skiljebo SK
11. Thea Fält Skultuna IS/ Moderklubb: Skultuna IS
12. Thea Bragner Mokko Västerås BK30/ Moderklubb: Surahammars FK
13. Mathilda Juhlin Västerås BK30/ Moderklubb: Barkarö SK
14. Liwa Nilsson Västerås BK30/ Moderklubb: Barkarö SK
15. Annabell Kabele Västerås BK30/ Moderklubb: Barkarö SK
16. Michelle Juntunen Västerås BK30/ Moderklubb: Gideonsbergs IF

Detta är kallelsen, vänligen bekräfta att Du sett och tagit del av den.

Visa fler nyheter
Visa alla nyheter